Kempelen Farkas Gimnázium (OM: 035257)

Kiemelt híreink

iskolavezetés információi Kisfelvételi, írásbeli, tudnivalók 2017.01.16.

Felhívjuk a tisztelt szülők figyelmét arra, hogy a Kempelen Farkas Gimnáziumba jelentkező negyedikesek írásbeli felvételi vizsgája a gimnázium épületében 2017. január 21-én, szombaton 10 órakor kezdődik. A vizsga időpontjáról külön értesítést nem küldünk. (A január 26-án, csütörtökön 14 órakor kezdődő pótló írásbeli vizsgán csak azok vehetnek részt, akik betegek voltak, és erről orvosi igazolást hoznak.)

Kérjük a szülőket, hogy az ültetés miatt gyermekükkel legalább 20 perccel korábban érkezzenek meg. Kérjük, hogy a gyerekek diákigazolványt hozzanak magukkal. Az írásbeli vizsga során a dolgozat megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tollal kell elkészíteni.

A magyar nyelvi feladatlap kitöltéséhez segédeszköz nem használható.

A matematika feladatlap kitöltéséhez rajzeszközökön kívül (vonalzó, körző, szögmérő) más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható.

A vizsga 2x45 percet vesz igénybe. A két feladatlap kitöltése között 15 perc szünetet tartunk.

Az írásbeli várhatóan 11:45-kor fejeződik be.

Kérjük a szülőket, hogy akik a vizsga alatt az iskolában szeretnének tartózkodni, azok a csend biztosítása érdekében az iskola földszinti ebédlőjében várakozzanak (a 15 perces szünetben a gyerekek majd ide le tudnak menni).

A felvételi vizsga feladatlapjai és a javítási-értékelési útmutatók 2017. január 26-án 17 órától a www.oktatas.hu honlapon megtekinthetők.

Az írásbeli vizsga eredményét 2017. január 30-án 8-16 óráig az iskolában lehet megtekinteni, az eredményről szóló hivatalos igazolást is ekkor adjuk át. A dolgozatok javításával kapcsolatos észrevételeket is ezen a napon, de legkésőbb másnap, január 31-én 16 óráig lehet az iskolába benyújtani.

Békefi Gábor igazgató


versenyek : történelem Horváth Mihály középiskolai történelemverseny 2017.01.10.

Az első fordulóban megírt dolgozata alapján Radnóti Dóra (11.a) a Horváth Mihály középiskolai történelemverseny második fordulójába jutott.

Tanára Pósch László tanár úr.

Gratulálunk a szép eredményhez!


versenyek : matematika Arany Dániel matematika verseny, 2. forduló 2017.01.10.

Az Arany Dániel matematika verseny 2. fordulójába  a következő tanulók jutottak be:

9. évfolyam: Csörgits Máté, Gajdos Levente, Hájer Andrea, Hatvani Dóra, Németh Ágoston, Nyári Bíborka és Szerdahelyi Dalma.

10. évfolyam: Csala Bálint, Csala Péter és Plachi Dóra.

 

Tanáraik:Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud, Nagy Emese és Romhányi Katalin tanárnők.

 

Gratulálunk a  szép eredményekhez!

 

 

 

 


versenyek : matematika Kockakobak országos döntő 2017.01.09.

A Kockakobak matematika verseny országos döntőjében diákjaink nagyon jól szerepeltek, ezért iskolánk újra különdíjban részesült. Eredményeink:

4. hely: Pick Leonárd (5.a)

5. hely: Csörgits Máté (9.a)

6. hely: Rábai Gellért (5.a)

           Szilágyi Emese (9.a)

12. hely:Jancsurák Marcell (8.a)

15. hely:Tasnádi-Tulogdi Zsófia (8.b)

Tanáraik: Csébics Anikó, Rakota Ilona és Nagy Emese

Gratulálunk!


gazdasági információk Ebédbefizetés - február 2017.01.06.

2017. JANUÁR 9-én (HÉTFŐN) 7:30-13:30 –IG

 

Befizetés: 2017. február 1 - 28. közötti időszakra (18 napra)

 

Pótbefizetés: JANUÁR 16-án (HÉTFŐN) 7:30-13:30 óráig

 

Normatív kedvezmény igénybevételéhez:
Kérem az iskolai honlapról letölthető „NYILATKOZAT”-ot kitölteni .

 

(A gimnázium felsőbb évfolyamára járó tanulók esetén is kitöltendő. Testvérek esetén külön-külön lapot kérnék.)

 

étkezési típus

támogatás

2016.évi áron

18 napra

EBÉD

0%

428 Ft

7.705 Ft

50%

214 Ft

3.850 Ft

HÁROMSZORI

0%

624 Ft

11.230 Ft

50%

312 Ft

5.615 Ft

 

Fizetési módok:

 

- készpénzzel (iskolában 730-13:30-ig; 16-18 óra között hétfőn a Városházán)

- csoportos beszedési megbízással (inkasszó)

- WEB-es fizetéssel online*(lásd. budafokteteny.hu E-FIZETÉS fülön)

 

Tanítás nélküli munkanap: 2017. február 27-28. /hétfő-kedd/


versenyek : biológia Biológia OKTV első forduló 2017.01.06.

A biológia OKTV első fordulójából az I. kategóriában Benkó Csaba, a II. kategóriában Marczell Ágota és Kontor Márton jutott tovább a második fordulóba.

Tanáraik: Vaskor Gabriella tanárnő és Juhász Gergely tanár úr.

Gratulálunk a szép teljesítményhez, és sok sikert kívánunk a következő fordulóban való szerepléshez!


versenyek : német OKTV német nyelv, I. kategória 2017.01.06.

Az első fordulóban megírt dolgozatuk alapján  a német nyelv OKTV I. kategóriájából Gubicza Míra (11.b), Marcell Ágota (12.b) és Pollák Zsombor (12.b) jutott a második fordulóba.

Tanáruk Lauthné Url Csilla.

Gratulálunk a kiváló eredményhez!


egyéb Kick Dance 2017.01.05.

Kovács Gergely Tódor 5. b osztályos tanuló a Kick Dance Magyar Kupán 2016. dec. 4-én serdülő páros B kategóriában 3. helyezést ért el. A kis páros eredményéhez gratulálunk! :)


versenyek : angol Angol OÁTV, első forduló 2017.01.05.

Az angol OÁTV első fordulójából a megadott ponthatár alapján az alábbi tanulók dolgozatait tudtuk továbbítani.

 

7.a: Moldicz Nóra, Németh Borbála, Kajári Lilian, Szalai Botond, Kis Veronika, Dulin Dóra.

Tanáraik: Schwarckopf Ágnes és Felföldiné Székely Dóra tanárnők.

 

8. évfolyam: Mogyorósi Dániel, Boldis Balázs, Kereszthury Péter, Hizsnyai Eszter, Tóth Gábor, Tóth Bálint, Glávits Anna, Jancsurák Marcell.

Tanáruk: Szabó Ktalin tanárnő.

 

Gratulálunk a szép teljesítményekhez!

 


versenyek : matematika Varga Tamás matematika verseny 2017.01.03.

Diákjaink sikeresen szerepeltek a Varga Tamás matematika verseny első fordulójában, a második fordulóba az alábbi tanulók jutottak be:

Tasnádi-Tulogdi Zsófia 8.b, tanára: Nagy Emese

Kajári Lilian 7.a,

Németh Borbála 7.a,

Páhán Anita 7.a,

Skrabák Boglárka 7.a,

Benedek Zoltán 7.a,

Gombos Gergely 7.a, tanáruk: Horváth Eszter

Jancsurák Marcell 8.a,

Szász Benjámin 8.a, tanáruk: Rakota Ilona

 

Gratulálunk a sikerhez!


versenyek Tőrvívás 2017.01.03.

A budapesti Építők S.C. / TDVE szervezésében megrendezésre került „Elő-Szilveszter Kupa Budapest Bajnokság” tőrvívó versenyen Kajári Lilian 7.a osztályos tanuló korcsoportjában 3. helyezést ért el. Gratulálunk!


egyéb Karácsonyi fotópályázat - végeredmény 2016.12.20.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a részvételt a fotópályázatunkra jelentkező diákoknak! Közel hetven kép érkezett, ebből igyekezett a zsűri (Romhányi Katalin, Berei Zoltán, Olejnik Árpád) kiválasztani a legjobb hármat, ami egyáltalán nem volt könnyű feladat.

 

A végeredmény a következőképpen alakult:

 

1. Dócs Benedek (10.a)

2. Ányos Eszter (6.b)

3. Buró Blanka (10.b)

 

Az összes résztvevő egy-egy fotója megtekinthető iskolánk karácsonyi képeslapján is.

 

Gratulálunk, és várjuk a képeiteket jövőre is!


versenyek : matematika Kockakobak matematika verseny 2016.12.18.

A Kockakobak matematika verseny 1. fordulójának budapesti eredményhirdetésén a következő tanulókat díjazták:

1.hely: Csörgits Máté (9.a)

2.hely: Rábai Gellért (5.a)

          Szilágyi Emese (9.a)

3.hely: Tasnádi-Tulogdi Zsófia (8.b)

          Nyári Bíborka (9.a)

5.hely: Jancsurák Marcell (8.a)

 

Az országos döntőbe jutottak:

Csörgits Máté, tanára: Csébics Anikó

Jancsurák Marcell, tanára: Rakota Ilona

Rábai Gellért,

Szilágyi Emese,

Tasnádi-Tulogdi Zsófia,

Pick Leonárd (5.a), tanáruk: Nagy Emese

Iskolánk megkapta a legsikeresebb budapesti iskola díját.

 

Gratulálunk nekik és tanáraiknak.


versenyek : matematika Matematika OKTV, második forduló 2016.12.16.

Gratulálunk Pál Viktornak (11.b), aki az első fordulóban megírt dolgozata alapán a matematka OKTV második fordulójába jutott.

Tanára Csébics Anikó tanárnő.


versenyek : angol Angol OKTV, második forduló 2016.12.14.

Gratulálunk Janurik Flórának (11.a), aki az első fordulójában elért eredménye alapján az angol OKTV második fordulójába jutott.

Tanára Szabó Katalin tanárnő.


versenyek : matematika Varga Tamás matematika verseny 2016.12.13.

Diákjaink ismét sikeresen szerepeltek a hetedik és nyolcadik osztályosak Varga Tamás matematika versenyén.

Továbbküldhető dolgozatokat írtak:

 

Tasnádi-Tulogdi Zsófia 8.b, tanára: Nagy Emese

Kajári Lilian 7.a,

Németh Borbála 7.a,

Páhán Anita 7.a,

Skrabák Boglárka 7.a,

Benedek Zoltán 7.a,

Gombos Gergely 7.a, tanáruk: Horváth Eszter

Jancsurák Marcell 8.a,

Szász Benjámin 8.a, tanáruk: Rakota Ilona

 

Gratulálunk a sikerhez!


versenyek : sport Birkózóverseny 2016.12.12.

A december 10-én az ausztriai Steinbrunnban 5 ország 140 sportolójának  részvételével tartott nemzetközi kötöttfogású birkózó versenyen Zimonyi Barna (5.b.) ezüstérmet szerzett.

Gratulálunk!


versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Verseny, középiskolai kategória, területi forduló 2016.12.11.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi forduljának eredményei a 9-12. évfolyamon:

 

10. évfolyam:

3. hely                  Rompos Luca, Marczell Réka, Karácsony Zsuzsanna, Dila Sarolta

             felkészítő tanáruk: Törökné Vermes Judit

 

11. évfolyam:

4. hely                  Sohodóczki Sára, Gubicza Míra, Lőrincz Kata, Kapitány Adrienn

                               felkészítő tanáruk: Asboltné Czapári Beáta

 

6. hely                  Surján Anett, Sulyok Liliána, Gyugos Péter, Nikitscher Petra

 

           felkészítő tanáraik: Görög Zsófia, Miernik Beáta


versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Verseny, országos döntő (5.-8. évfolyam) 2016.12.11.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjében iskolánk két csapata is szépen szerepelt.

 

A 7. évfolyamosok gimnáziumi kategóriájában az Árkosi Ivett, Kis Veronika, Páhán Anita, Skrabák Boglárka alkotta csapat

az 1. helyen végzett.

felkészítő tanáruk: Bakó Tünde

 

A 8. évfolyamosok gimnáziumi kategóriájában a Bartos Sára, Glávits Anna, Jancsurák Marcell, Lengyel Barnabás alkotta

csapat pedig a 21. helyen végzett.

felkészítő tanáruk: Felföldiné Székely Dóra

 

Mindannyiuknak gratulálunk!


versenyek : informatika OKTV, informatika II.(programozói) kategória 2016.12.06.

Gratulálunk Kálmán Vincének (11.a), aki az informatika OKTV programozói kategóriájában a második fordulóba jutott.

Tanára Békefi Gábor tanár úr.


versenyek : magyar OKTV, magyar nyelv 2016.12.06.

Gratulálunk Gubicza Mírának (11.b), aki a nyelvtan OKTV második fordulójába jutott.

Felkészítő tanára Asboltné Czapári Beáta.


versenyek : informatika OKTV, informatika I. (alkalmazói kategória) 2016.12.06.

Az informatika OKTV alkalmazói kategóriájában Stefanics Norbert 12. b osztályos tanuló dolgozatát lehetett  a megadott ponthatár alapján a versenybizottsághoz továbbítani.

Tanára: Olejnik Árpád tanár úr.

Gratulálunk!


versenyek : sport Nemzetközi judo siker 2016.12.04.

A Bécsben megrendezésre került Advent Meisterschaft elnevezésű nemzetközi judoversenyen Igaz Laura (6.a) aranyérmet szerzett. Gratulálunk!


versenyek BKV múzeumok közlekedéstörténeti vetélkedője 2016.12.02.

A BKV múzeumok közlekedéstörténeti versenyének budapesti döntőjében a Gádor Általános Iskolával együtt első helyzést ért el a 7.a csapata: Kajári Lilian, Kis Veronika, Páhán Anita.

Tanáruk: dr. Szász Erzsébet tanárnő.

Gratulálunk nekik!

 


versenyek : biológia Biológia OKTV, I. és II. kategória 2016.12.01.

A biológia OKTV első fordulójából a megadott ponthatár alapján az alábbi tanulók dolozatait lehetett továbbítani.

 

I. kategória (11 évfolyam): Benkó Csaba, Gátmezei Zoltán, Radnóti Dóra, Sulyok Liliána, Pokoly Petra, Nikitscher Petra, Lőrincz Kata, Nyisztor Virág, Szabó Zita, Török Eszter, Tasi Csenge, Szabó Réka, Andrási Bernadett.

 

II. kategória (12. évfolyam): Marczell Ágota, Kontor Márton, Pál Szilveszter Zsombor, Sipos Patrícia, Laczkó Lehel, Vöröss Márton, Pongrácz Attila, Sipos Barnabás.

 

Felkészítő tanáraik: Juhász Gergely, Mura-Mészáros Csaba és Vaskor Gabriella.


versenyek : német OKTV német nyelv, I. kategória 2016.11.29.

A német OKTV első fordulójából a megadott ponthatár alapján  Gubicza Míra (11.b), Marczell Ágota (12.b), Pollák Zsombor (12.b) és Sipos Patrícia (12.b) dolgozatát lehetett továbbítani.

Felkészítő tanáruk: Lauthné Url Csilla.

Gratulálunk az eredményekhez!

 


versenyek : kémia Kémia OKTV I. kategória 2016.11.28.

A kémia OKTV I. kategóriájából a megadott ponthatár alapján Pál Szilveszter Zsombor (12.b) dolgozata volt továbbítható. Gratulálunk!

Tanára: Bálint Martin tanár úr


versenyek : sport Szabadfogású Birkózó Országos Bajnokság 2016.11.28.

Zimonyi Barna (5.b) a november 26-i Szabadfogású Birkózó Országos Bajnokságon 5. helyezést ért el.

Gratulálunk!


versenyek Bolyai Matematika Csapatverseny 2016.10.27.

A Bolyai Matematika Csapatverseny területi fordulóján díjazott csapataink:

 

5. évfolyam

1. helyezett: Szaniszló Blanka, Zimonyi Barna, Kovács Márton, Palotás Levente

6. helyezett: Pachmann Balázs, Rábai Gellért, Pick Leonárd, Szabó Zalán

 

6. évfolyam

1. helyezett: Ányos Eszter, Dudás Zsófi, Jáky Lili, Rédei Viki

5. helyezett: Máthé Kristóf, Légrádi Kristóf, Légrádi Gergely, Ajtay Dániel

 

7. évfolyam

1. helyezett: Árkosi Ivette, Benedek Zoltán, Sipos Zsombor

2. helyezett: Kun Milán, Győri Mikes, Tóth Áron, Nyári Zaránd

4. helyezett: Páhán Anita, Skrabák Boglárka, Kis Veronika, Gombos Gergely

5. helyezett: Rózsa Ákos, Liziczay Bence, Horváth Ákos, Sziva Márton

 

8. évfolyam

1. helyezett: Bárány Bálint, Diószegi Ádám, Gömörei Márton J., Kereszthury Péter

2. helyezett: Tátos Vencel, Lengyel Barnabás, Szász Benjámin, Jancsurák Marcell

4. helyezett: Tasnádi-Tulogdi Zsófia, Csizmadia Luca, Gyugos Fanni, Varga Ingrid

 

Minden évfolyamon az első helyezett az országos döntőbe jutott.

 

Tanáraik: Csébics Anikó, Horváth Eszter, Nagy Emese, Rakota Ilona,Tolnai Judit.

 

A tanári fődíjat Horváth Eszter tanárnő kapta.

 

Gratulálunk!

 

 

 

 


egyéb Logikairejtvény-fejtő Világbajnokság 2016.10.24.

Németh Ágoston (9.a) a Szlovákiában rendezett Logikairejtvény-fejtő Világbajnokságon a Junior csapattal első helyezést szerzett.


versenyek : sport FUTAFOK - eredmények 2016.10.13.

Október 1-jén, szombaton rendezték a Camponánál a FUTAFOK kerületi futóversenyt. Gratulálunk minden résztvevőnek a teljesítményéhez!

 

A következő kiváló eredmények születtek:

4. futam:

4. helyezett: Pálinkás Lili

6. helyezett: Pénzes Júlia

6. futam:

4. helyezett: Molnár Klaudia

6. helyezett: Schmidt Emma

7. helyezett: Szalai Maja Anna

7. futam:

1. helyezett: Vári Diána

2. helyezett: Balog Eszter

5. helyezett: Vári Anna

2. helyezett: Győri Mikes

9. Börzsönyi Réka

10. helyezett: Sipos Zsombor

 

8. futam:

3. helyezett: Kassai Boglárka

4. helyezett: Feinek Henrietta

9. futam:

1. helyezett: Nádor Balázs

4. helyezett: Chrenkó Ferenc

5. helyezett: Gyenizse Vilmos

6. helyezett: Dani András

7. helyezett: Kocsis Ákos

8. helyezett: Dani Péter

9. helyezett: Cseh Norbert

 

Görkori futam:

7. helyezett: Kovács Gergő

 

Váltófutam:

1. helyezett: Glávits Anna, Kocsis Ákos, Kocsi Márk, Vári Anna

2. helyezett: Czakó Zsombor, Dani András, Juhász Viola, Lőrincz Kata

3. helyezett: Dani Péter, Hódos Hunor, Szabó-Salfai Zita, Vári Diána


iskolavezetés információi HVG- A 100 legjobb gimnázium és szakgimnázium 2016.10.12.

Megjelent a HVG idei kiadványa a 100 legjobb hazai középiskoláról. A 2015-ös kompetenciaeredmények, érettségi eredmények és felvételi eredmények alapján összeállított rangsorban iskolánk a 17. lett!