Kempelen Farkas Gimnázium (OM: 035257)

Kiemelt híreink

iskolavezetés információi Megkezdődött a 2017. szeptemberben induló felsőoktatási képzések e-ügyintézési időszaka 2017.04.25.

Tájékoztatjuk a 12. évfolyam tanulóit, hogy az e-ügyintézéssel kapcsolatos minden fontos információ itt érhető el: https://www.oktatas.hu/sajtoszoba/sajtoanyagok/megkezdodott_e_ugyintezes2017/

 

Békefi Gábor igazgató


egyéb Klasszikus balet 2017.04.24.

Oszlánszky Lili iskolánk 5. b osztályos tanulója, a Törpördög és Tinitündér-Tánc-Tanoda klasszikus balett versenycsoportjának tagjaként a XXVI. Országos  Táncművészeti Fesztiválon Junior korcsoportban, klasszikus balett kategóriában II. helyezést ért 2017. április 22-én. Eredményéhez szívből gratulálunk!


versenyek : matematika Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 2017.04.24.

A Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny eredményei:

 

országos 4.hely (megyei 3.hely): Pick Leonárd (5.a osztály), tanára: Nagy Emese

 

országos 7.hely (megyei 3.hely): Páhán Anita (7.a osztály), tanára: dr. Horváth Eszter

 

Gratulálunk!


versenyek : matematika Sziporka matematika verseny országos döntő 2017.04.24.

A Sziporka matematika verseny országos döntőjének eredményei:

 

 

5. osztály:

  2.hely: Skrabák Virág

  5.hely: Bende Barnabás

  8.hely: Polgár Eszter

7. osztály:

  3.hely: Vári Diána

  4.hely: Vári Anna

11. osztály:

  4.hely: Dani András

  5.hely: Dani Péter

Tanáraik: Rakota Ilona, dr.Horváth Eszter, Bakosné Novák Andrea, Csébics Anikó és Nagy Emese

Gratulálunk!


versenyek : matematika Pangea matematika verseny országos döntő 2017.04.20.

A Pangea matematika verseny országos döntőjének eredményei:

5. osztály:

Pick Leonárd 10. hely

Molnár Hunor 21. hely

Tersztenyák Aliz 24. hely

Palotás Levente 32. hely

Tanáraik: Tolnai Judit és Nagy Emese

Gratulálunk!


versenyek : matematika Varga Tamás Matematikaverseny 2017.04.20.

A Varga Tamás Matematikaverseny döntőjében

 

Páhán Anita      12. helyezést ért el.

 

Tanára Horváth Eszter.

 

Gratulálunk!


versenyek : matematika Zrínyi Ilona Matematika Verseny 2017.04.20.

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny döntőjében:

 

 

 

6. helyezett                   Páhán Anita 7.a                    tanára:  Horváth Eszter

 

 

38. helyezett                 Pick Leonárd 5.a                   tanára:  Nagy Emese

 

 

 

57. helyezett                Sipos Zsombor 7.a                 tanára: Horváth Eszter

 

 

Gratulálunk!


versenyek Angol verseny 2017.04.19.

Moldicz Nóra 7.a osztályos tanuló az Országos angol nyelvi versenyen bekerült az országos döntőbe.


versenyek : biológia Biológia OKTV, országos döntő 2017.04.19.

A biológia OKTV országos döntőjében az I. kategóriában Benkó Csaba 34., a II. kategóriában Marcell Ágota 44. helyezett lett.

Gratulálunk nekik a szép eredményhez!

Tanáraik: Vaskor Gabriella tanárnő és Juhász Gergely tanár úr.


versenyek : német DSDII eredményei 2017.04.19.

A 12.b osztály DSDII eredményei kiemelkedően jók lettek, az írásbeli és szóbeli vizsgák összesített eredményei alapján az alábbi tanulók C1 nyelvvizsgát kaptak:

  1. Bognár Bianka 
  2. Kontor Márton
  3. Marcell Ágota
  4. Molnár Dóra
  5. Nagy Dániel
  6. Pálinkás István
  7. Pollák Zsombor
  8. Sipos Barnabás
  9. Sipos Patrícia
  10. Száraz Anna
  11. Szűcs Boglárka
  12. Vadas Bence
  13. Vuics Márton

A csoportot Lauthné Url Csilla és Silke Zimmermann tanárnők tanították.


egyéb Nemzetközi Harcművészeti Verseny 2017.04.18.

Varga Dorottya 5. b osztályos tanuló a Bicske Nyílt Meghívásos Nemzetközi Harcművészeti Versenyen Kata gyakorlatban I. helyezést, míg a Light Contactban II. helyezett lett. Eredményéhez szívből gratulálunk!


versenyek : magyar Bendegúz Anyanyelvi verseny 2017.04.16.

Örömmel adjuk hírül, hogy a verseny országos döntőjébe a területi első helyezett 7.a osztályos Skrabák Boglárka és az 5. a osztályos Skarabák Virág mellé az 5.b osztályos Kovács Mártont is behívták a megszerzett pontjai alapján!

Szurkolunk nekik május 6-án! 


versenyek : sport Judo Magyar Kupa 2017.04.11.

Igaz Laura (6.a) a Debrecenben megrendezett Magyar Kupa elnevezésű nemzetközi judoversenyen -40kg súlykategóriában ezüstérmet szerzett. Gratulálunk! 


versenyek Cziffra György Tanulmányi Verseny 2017.04.10.

A Cziffra György Tanulmányi Versenyen Oláh Kinga (9.a) oboa szóló kategóriában kiemelt arany minősítést, duó kategóriában arany minősítést szerzett. Szilágyi Emese (9.a) furulya szóló kategórában kiemelt arany minősítést, zongora négykezesben arany minősítést ért el.


versenyek : sport Vivicittá 2017.04.10.

Dani Péter (11.b) a 32. Telekom Vivicittá versenyen félmaraton-váltóban 8. helyen végzett.

Kapitány Adrienn is sikeresen teljesítette a Minicittá 2500 méteres távját az Ökumenikus Segélyszervezet csapatát erősítve.

Gratulálunk!


versenyek : magyar Fővárosi vers- és prózamondó verseny 2017.04.10.

Jancsurák Marcell (8.a) képviselhette kerületünket a korosztályában prózamondás kategóriában, és a versenyben a IV. helyen végzett!

Gratulálunk a szép eredményhez!


versenyek HUNGARIEN HIP HOP DANCE CHAMPIONSHIP 2017 2017.04.10.

Nagy Ábel (6.b) HUNGARIEN HIP HOP DANCE CHAMPIONSHIP 2017 versenyen gyerek szóló kategóriában II. helyezett, serdülő formáció kategóriában I. helyezett lett. Különdíjként pedig a serdülő formációban való szerepléseként a  "legtehetségesebb táncos" díjat kapta. Gratulálunk neki!


egyéb Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny 2017.04.08.

Reif Márton 8. b osztályos tanuló a Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny megyei/budapesti fordulóján a 8. osztályos kategóriában 2. helyezést ért el és egyben továbbjutott az országos/nemzetközi döntőbe. Eredményéhez szívből gratulálunk!

Tanára: Juhász Gergely, versenyfelkészítő tanára: Vaskor Gabriella.


versenyek : kémia Mozaik országos tanulmányi verseny, kémia, 9. évfolyam 2017.04.07.

A Mozaik országos kémia tanulmányi versenyen a 9. évfolyamosok számára kiírt kategóriában Gátmezei Kornél (9.b) első lett, Hájer Andrea (9.a) és Farkas Bence (9.b) pedig holtversenyben második!!!

 

Tanáruk Bálint Martin tanár úr.

 

Gratulálunk mindannyiuknak!

 


versenyek : magyar Nyelvtan OKTV, döntő 2017.04.06.

Gubicza Míra 11.b osztályos tanuló a nyelvtan OKTV döntőjében országos 12. helyezett lett!!!

PályamunkájábanVízvári Mariska szakácskönyvét mutatta be és vizsgálta a gasztronómia nyelvének változásait a régi receptkönyvektől a gasztroblogokig. Gratulálunk Mírának és tanárának, Asboltné Czapári Beátának!


versenyek : matematika Kalmár László Matematikaverseny 2017.04.03.

A Kalmár László Matematikaverseny döntőjébe jutott:

 

Szabó Erik Zalán     5.a               tanára: Nagy Emese

 

Páhán Anita            7.a               tanára: dr. Horváth Eszter

 

Gratulálunk!


versenyek Ritmus Csapatok Országos Táncversenye 2017.04.03.

Nagy Ábel (6.b) a hét végén megrendezett  Ritmus Csapatok Országos Táncversenyén Hip-Hop gyerek szóló kategóriában a 20 induló versenyző közül a IV. helyen végzett.


versenyek : sport Kerületi asztalitenisz bajnokság 2017.04.03.

A kerületi asztalitenisz bajnokságon iskolánk lett a csapatverseny győztese! Egyéniben Sólyom Koppány (6.b) 1. helyezett lett, Gábossy Alex (7.b) a 3. helyen végzett, míg Bimbó Balázs (6.a) az 5. helyen zárt.Gratulálunk!


versenyek : sport Iwanch Kupa 2017.04.01.

Az Iwanch Kupán Tersztenyák Aliz a 11 évesek között és Tersztenyák Balázs a 16-17 évesek között katában aranyérmet, valamint kumitében is aranyérmet szereztek.


versenyek Táncverseny 2017.03.30.

Lente Anna (9.a) az MLTSZ Budapesti Területi Táncversenyén Junior kategóriában az első helyezést szerzett páros tagja volt.


versenyek : informatika Fővárosi Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny 2017.03.30.

A Fővárosi Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny kerületi fordulójában táblázatkezelés kategóriában Tátos Vencel (8.a) első, Jancsurák Marcell (8.a) pedig második helyezést ért el, ezzel mindketten továbbjutottak a döntőbe.

 

A verseny prezentáció kategóriájában Varga Zsófia és Varga Ingrid (8.b) azonos pontszámmal a negyedik helyezést érték el.

 

Mindannyiuk szerepléséhez szívből gratulálunk!

 

Tanáruk: Olejnik Árpád


versenyek Cziffra György zenei tanulmányi verseny 2017.03.30.

A Cziffra György zenei versenyen Börzsönyi Emma (5.A) ezüst minősítést (II. korcsoport, furulya),  Börzsönyi Réka (7.A) arany minősítést (tanár-diák kamara, zongora) ért el. Mindkettőjüknek szívből gratulálunk!


egyéb Ciffra György verseny 2017.03.30.

Kovács Márton, 5. b osztályos tanuló bronz minősítést kapott a Ciffra György versenyen (II. korcsoport). Nagyon örültünk. :) Gratulálunk!


egyéb Cziffra György zenei tanulmányi verseny 2017.03.29.

 

A 2017. március 23-24-én a Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola által megrendezett Cziffra György zenei tanulmányi versenyen Skrabák Virág 5.a (II. korcsoport, fuvola) arany minősítést ért el.

 


egyéb "Wittelsbacher Land-Tour", birkózás 2017.03.27.
Zimonyi Barna 5. b osztályos tanuló a hétvégén Aichachban a "Wittelsbacher Land-Tour" elnevezésű Szabadfogású Birkózó Európa Kupán,
46 kg-os kategóriában 3. helyezést ért el.
Büszkék vagyunk Barnára! Gratulálunk!

egyéb Művészeti látványtáncok 2017.03.27.
 

Hódi Flóra 5.b osztályos tanuló, a Budapest Területi Bajnokságon Művészeti látványtáncok kategóriában, csapatban, "A" kategóriájú Arany minősítést ért el. A további megmérettetésekhez sok sikert kívánunk!


versenyek : matematika Sziporka matematika verseny 2017.03.27.

A Sziporka matematika verseny országos döntőjébe jutottak:

5.a  Polgár Eszter

      Skrabák Virág

      Bende Barnabás

7.a  Vári Anna

      Vári Diána

8.a  Jancsurák Marcell

11.b Dani Péter

       Dani András

Tanáraik: dr.Horváth Eszter, Rakota Ilona, Csébics Anikó, Bakosné Novák Andrea és Nagy Emese

Gratulálunk!


versenyek : magyar XXV. Móra Ferenc Novellaelmező és Fogalmazási Verseny 2017.03.26.

Tasi Csenge (11.b), Győrben, az Esterházy Péter emlékére meghirdetett XXV. Móra Ferenc Novellaelemző és Fogalmazási Verseny országos döntőjében Rutin című novellájával 4. lett. Alkotása stílusáért és időkezeléséért elnyerte a zsűri különdíját is. Gratulálunk neki és tanárának, Asboltné Czapári Beátának!


egyéb Újabb sikerek Réka nemzetközi versenyzésében 2017.03.26.

Mezei Réka 5.b osztályos tanuló a Miskolcon megrendezett nemzetközi műkorcsolya versenyen kategóriájában a 11. helyen végzett. Eredményéhez szívből gratulálunk! :)

 


versenyek : magyar Simonyi Zsigmond helyesírási verseny, fővárosi forduló 2017.03.22.

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny fővárosi fordulójában a nagyon szoros versenyben Skrabák Virág (5.a) nyolcadik, Dudás Zsófia (6.b) tizenkilencedik lett.

Gratulálunk neki!

Tanáraik: Szabóné Moncz Éva és Törökné Vermes Judit tanárnők.


versenyek : informatika Fővárosi Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny 2017.03.22.

A Fővárosi Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny kerületi fordulójában szövegszerkesztés kategóriában Kalmár Kristóf (8.b) első helyezést ért el, ezzel a fővárosi döntőbe jutott. Gratulálunk!

 

Tanára: Olejnik Árpád


egyéb ORKA CUP 2017. 2017.03.21.
 
Farkas Júlia (5.b)  és Jáky Lili (6.b) a hét végén Székesfehérváron megrendezésre került nemzetközi ORKA CUP 2017. szinkronúszó versenyen Free Routin Combination kategóriában a Budafóka Sportegyesület csapatának tagjaként 2.helyezést értek el. Elért eredményükhöz az iskola nevében gratulálunk! :)

 


versenyek : sport Torna Diákolimpia, elődöntő 2017.03.21.

A Torna Diákolimpia elődöntőjében indulóink a 6. helyen zártak, így továbbjutottak az országos versenyre. A csapat tagjai: Pokoly Panna (9.a), Pokoly Petra (11.a), Sándor Petra (10.b), Szabó Zita (11.b), Szabó-Salfay Zita (9.a), Török Eszter (11.a).

Felkészítő tanáruk Ács Győző tanár úr.


versenyek : sport Úszás Diákolimpia, országos döntő 2017.03.21.

Debrecen városa adott otthont március 18-19-én az Úszás Diákolimpia Országos Döntőjének, ahol gimnáziumunk is képviseltette magát. A 4x50 méteres gyorsváltó a 8. helyen végzett. A csapat tagjai: Glávits Anna (8.a), Oláh Kinga (9.a), Pénzes Vanda (7.a), Skrabák Boglárka (7.a). Rátkai Viktória (6.a) az 50 méteres mellúszás versenyszámában 15. helyezett lett.

A szerepléshez és az elért eredményekhez gratulálunk!


versenyek : magyar "Bendegúz nyelvÉsz Verseny", megyei döntő 2017.03.21.

Az idei "Bendegúz nyelvÉsz Verseny" megyei döntőjében a következő kiváló eredmények születtek:

5. évfolyam: Skrabák Virág (5.a) első, Kovács Márton (5.b) hatodik lett;

7. évfolyam: Skrabák Boglárka (7.a) első lett.

Skarbák Virág és Skrabák Boglárka ezzel az országos döntőbe jutott. Gratulálunk nekik!


egyéb Langwest Országos Angol Nyelvi Verseny 2017.03.20.

Bokros Anna 5. b osztályos, iskolánkban német idegennyelvet tanuló diákunk, a Langwest Országos Angol Nyelvi Versenyen (2017) - országos 9. helyezést ért el.  Eredményét nagy örömmel vettük, gratulálunk! :)


egyéb Rajzpályázat 2017.03.20.

Miklós Dorka 6.b. osztályos tanuló a Magyarhoni Földtani Társulat Év ásványa és Év ősmaradványa programjának „Gyűjthető múlt” című rajzpályázatra beküldött pályaműve második helyezést ért el.


egyéb Tánc 2017.03.20.

Oszlánszky Lili Luca 5.b osztályos tanuló, az Országos Berczik Sára Emlékversenyen csapattagként, Klasszikus balett kategóriában országos 1. helyezett lett. Erdeményéhez szívből gratulálunk! :)


versenyek : történelem Horváth Mihály középiskolai történelemverseny, döntő 2017.03.20.

Gratulálunk Radnóti Dórának (11.a), aki a Horváth Mihály történelemversenyen az ókori témakörben - Nők, gyermekek, család az ókori Hellászba és az ókori Rómában - 14. helyezett lett.

Tanára Pósch László tanár úr.


versenyek : sport Tánc 2017.03.19.

Tarr Csilla (6.a.) tánccsapatával első helyzett lett a hét végén megrendezett Berczik Sára emlékversenyen karakter tánc kategóriában. Gartulálunk nekik!


versenyek : matematika Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2017.03.18.

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny döntőjébe jutott:

 

Pick Leonárd 5.a

Páhán Anita 7.a

Sipos Zsombor 7.a

 

A területi fordulóján díjazott tanulók:

 

5. évfolyam:

 2. helyezett: Pick Leonárd

 8. helyezett: Dévényi Álmos Tamás

 9. helyezett: Kozári Enikő

12.helyezett: Tesztenyák Alíz

14.helyezett: Lipkovics Ádám

17.helyezett: Rábai Gellért

20.helyezett: Palotás Levente

 

Csapatban Pick Leonárd, Dévényi Álmos Tamás, Kozári Enikő 1. helyezett.

 

6. évfolyam:

 10.helyezett: Szabó Adél

 11.helyezett: Yu Lang Richárd

 

7. évfolyam:

 1. helyezett: Páhán Anita

 2. helyezett: Sipos Zsombor

 7. helyezett: Nyári Zaránd

 9. helyezett: Liziczay Bence

13. helyezett: Gombos Gergely

18. helyezett: Sziva Márton

19. helyezett: Horváth Ákos

 

Csapatban Páhán Anita, Sipos Zsombor, Nyári Zaránd 1. helyezett.

 

8. évfolyam:

11. helyezett: Kereszthury Péter

12. helyezett: Tasnádi-Tulogdi Zsófia

18. helyezett: Jancsurák Marcell

 

Csapatban Kereszthury Péter, Tasnádi-Tulogdi Zsófia, Jancsurák Marcell 2.helyezett

 

9. évfolyam:

2. helyezett: Csörgics Máté

3. helyezett: Tesztenyák Balázs

 

Csapatban Csörgics Máté, Tesztenyák Balázs, Németh Ágoston 1. helyezett

 

10. évfolyam:

3. helyezett: Csala Péter

 

11. évfolyam:

2. helyezett: Pál Viktor

 

Tanáraik:

Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrúd, Horváth Eszter, Nagy Emese, Rakota Ilona, Romhányi Katalin, Tolnai Judit.

 

 

Gratulálunk!

 

 

 

 


versenyek : fizika Jedlik Ányos Országos Fizikaverseny 2017.03.16.

Csala Péter (10.b), Csörgits Máté (9.a) és Jancsurák Marcell (8.a) a második fordulóban megírt dolgozata alapján bejutott a Jedlik Ányos Fizikaverseny országos döntőjébe.

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak, Simonné Tatár Zitának, Csébics Anikónak, Dezamicsné Babich Gertrudnak és Németh Mihálynak!


versenyek : magyar XXV. Móra Ferenc Novellaelemző és Fogalmazási Verseny 2017.03.16.

Gratulálunk Tasi Csengének (11.b), aki az idei, Esterházy Péter emlékére meghirdetett XXV. Móra Ferenc Novellaelemző és Fogalmazási Verseny országos döntőjébe jutott.

Tanára Asboltné Czapári Beáta tanárnő.


versenyek Tudásbajnokság - levelezős verseny 2017.03.16.

Polgár Eszter (5.a) a Tudásbajnokság levelezős versenyen angol és magyar nyelvből is arany oklevelet kapott, ezzel bejutott a verseny megyei döntőjébe.

Gratulálunk!


táborok Angol tábor 2017.03.15.

A káptalanfüredi angol nyelvi tábor időpontja:július 31-től (hétfő)-augusztus 4-ig (péntek).

Az idei téma: A vadnyugat. Programok: napi 2 angol foglalkozás, strand, kirándulások, sport, tábori élmények.

További tájékoztatót Schwarckopf Ágnes és Olejnik Árpád tanár úrtól kaphatnak az érdeklődők. 


egyéb Ritmikus Sportgimnasztika 2017.03.14.

Papp Luca Anna 5. b osztályos tanuló, a 4 th International Tavaszi Kupa - 2017. március 11-12. között megrendezett Ritmikus Sportgimnasztika Versenyén 3. helyezett lett szabad- és karikagyakorlatban is. Eredményeihez szívből gratulálunk!

https://www.youtube.com/watch?v=lTfi_OecRd8 

versenyek Mozaik országos tanulmányi verseny 2017.03.14.

Laczkó Laura (5.a) a Mozaik országos tanulmányi versenyen az elődöntők alapján első helyen jutott az országos döntőbe természetismeretből.
Tanára Bálint Martin tanár úr.

Gratulálunk!


versenyek : matematika Pangea matematikaverseny 2017.03.14.

A Pangea matematikaverseny országos döntőjébe jutottak az 5. évfolyamról:

  Tersztenyák Aliz

  Pick Leonárd

  Palotás Levente

  Molnár Hunor

Tanáraik: Tolnai Judit és Nagy Emese

Gratulálunk!


versenyek VI. Bántai Vilmos Budapesti Fuvolafesztivál és Verseny 2017.03.13.

Skrabák Virág (5.a) a VI. Bántai Vilmos Budapesti Fuvolafesztivál és Versenyen korcsoportjában ezüst minősítést nyert.


versenyek : biológia Biológia OKTV II. kategória, a 2. forduló eredménye 2017.03.13.

Gratulálunk Marcell Ágotának (12.b), aki a tavalyi sikerét megismételve idén is a biológia OKTV második fordulójából az országos döntőbe jutott.

Tanára Juhász Gergely tanár úr.


versenyek : biológia Biológia OKTV I. kategória, a 2. forduló eredménye 2017.03.13.

Gratulálunk Benkó Csabának (11.b), aki a biológia OKTV I. kategóriájában a második fordulóból az országos döntőbe jutott.

Tanárai Vaskor Gabriella tanárnő és Juhász Gergely tanár úr.


versenyek : informatika Informatika OKTV programozói kategória, országos döntő 2017.03.13.

Gratulálunk Kálmán Vincének (11.a), aki az informatika OKTV programozói kategóriájában az ország legjobbjai között 37. lett.

Tanára Békefi Gábor tanár úr.


versenyek : sport Judo ezüst 2017.03.13.

Igaz Laura (6.a) a Budaörs Kupa elnevezésű versenyen U13-as korosztályban ezüstérmet szerzett. Gratulálunk!


versenyek : magyar Nyelvtan OKTV, második forduló 2017.03.08.

Gubicza Míra 11.b osztályos tanuló a nyelvtan OKTV második fordulójában a pályamunkák értékelése után a második helyen áll. Innen folytatja áprilisban a versenyzést immár a döntőben. Pályamunkájában a gasztronómia nyelvének változásait vizsgálta a régi receptkönyvektől a gasztroblogokig. Gratulálunk Mírának és tanárának Asboltné Czapári Beátának!


versenyek : magyar "Bendegúz nyelvÉsz Verseny" 2017.03.08.

Az idei "Bendegúz nyelvÉsz Verseny" megyei döntőjébe jutottak a következő tanulók:

5. évfolyam: Skrabák Virág, Kovács Márton;

7. évfolyam: Skrabák Boglárka, Németh Borbála.

Felkészülésüket segítették: Bakó Tünde és Felföldiné Székely Dóra tanárnők.

Gratulálunk nekik!


versenyek : magyar Kerületi Romhányi szavalóverseny 2017.03.08.

Gratulálunk Jancsurák Marcellnek (8.a), aki a korosztályában a kerületi Romhányi szavalóverseny győztese lett.


versenyek : matematika Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny 2017.03.07.

A Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny döntőjébe jutottak:

5. osztály: Pénzes Júlia, Polgár Eszter, Skrabák Virág

6. osztály: Gyarmati Fanni, Kovács Domonkos, Lapos Nóra, Molnár Klaudia, Szabó Adél

7. osztály: Skrabák Boglárka, Vári Anna

8. osztály: Jancsurák Marcell, Pozsgai Péter

Tanáraik: dr.Horváth Eszter, Rakota Ilona és Nagy Emese

Gratulálunk!


versenyek : biológia Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti forduló 2017.03.03.

Idén is nagyon szépen szerepeltek iskolánk diákjai a Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulóján. Gratulálunk a díjazottak közé került csapatoknak és felkészítő tanáraiknak.

 

5. évfolyam

 

4. hely: Vadállatok (Lipkovics Ádám, Pick Leonárd, Szabó Erik Zalán, Szabó-Perényi Áron)

Felkészítő tanáruk: Bálint Martin

 

7. évfolyam (gimnáziumi kategória)

 

2. hely:LeCSUKAtott csukák (Kis Veronika, Németh Borbála, Páhán Anita, Skrabák Boglárka)

4. hely:Kacsákok (Balog Csenge, Börzsönyi Réka, Kajári Lilian, Vári Anna)

5. hely: Bauxitfőzelék (Nyári Zaránd, Szalai Botond, Sziva Márton, Varga Levente)

Felkészítő tanáraik: Gajdosné Szabó Márta, Dr. Horváth Eszter, Juhász Gergely

 

8. évfolyam (gimnáziumi kategória)

 

2. hely: Óriás amőbák (Jancsurák Marcell, Szász Benjámin, Tátos Vencel, Varga Zsófia)

3. hely:Endoplazmatikusretikulum (Bartos Sára, Glávits Anna Flóra, Kereszthury Péter, Lengyel Barnabás)

5. hely: Csíraatomok (Bontovics Anna, Garam Regina, Kassai Boglárka, Lovász Laura)

Felkészítő tanáraik: DezamicsnéBabich Gertrúd, Gajdosné Szabó Márta, Juhász Gergely,Mura-Mészáros Csaba, Németh Mihály


versenyek : fizika Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny 2017.03.01.

Az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny megyei fordulójába jutott Tátos Vencel (8.a), Kereszthury Péter (8.a), Jancsurák Marcell (8.a), Bárány Bálint (8.a), Szőke Viktória (8.b) és Garam Regina (8.b).

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak, Dezamicsné Babich Gertrúd tanárnőnek és Németh Mihály tanár úrnak!


versenyek : magyar Kerületi vers- és prózamondó verseny 2017.02.23.

A kerületi vers- és prózamondó versenyen tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

7.-8. évfolyam, próza: Jancsurák Marcell (8.a) 1. helyezett lett,

5.-6. évfolyam, próza: Varga Dorottya (5.b) harmadik helyezett lett,

5.-6. évfolyam, vers: Lipkovics Ádám (5.a) harmadik helyezett lett.

Jancsurák Marcell a fővárosi döntőbe jutott.

Mindannyiuknak gratulálunk!

Tanáraik: Felföldiné Székely Dóra, Miernik Beáta és Szabóné Moncz Éva tanárnők.


versenyek : kémia Hevesy kémiaverseny, kerületi forduló 2017.02.23.

A kerületi Hevesy kémiaversenyen tanulóink az alábbi szép eredményeket érték el:

a 8. évfolyamon:

1. helyezett Bartos Sára (8.a),

2. helyezett Jancsurák Marcell (8.a),

3. helyezett Varga Zsófia (8.b)

a 7. évfolyamon:

1. helyezett Skrabák Boglárka (7.a),

2. helyezett Pénzes Evelin (7.b),

3. helyezett Ivanics Júlia (7.b)

Dolgozataikat az elért pontok alapján tovább lehetett küldeni a fővárosi versenybizottsághoz.

Tanáruk Gajdosné Szabó Márta tanárnő.


rendezvények : iskolai rendezvények Alapíványi bál fényképek 2017.02.21.

Az alapítványi bálon készült fényképek megtekinthetők az alábbi helyen:

 

Főpróba:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10210515123507138.1073741849.1616896420&type=1&l=7fe6867512

 

Előadás:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10210516351897847.1073741850.1616896420&type=1&l=a60f36b2a2

 

Az albumok Facebook hozzáférés nélkül is megtekinthetők.

 

Vuics András


versenyek : történelem Horváth Mihály Verseny 2017.02.20.

Varga Zsófia (8.b) a Horváth Mihály Múzeumbarát Történelem Verseny döntőjébe jutott.

Felkészülését dr. Szász Erzsébet tanárnő segítette.


versenyek : magyar Iskolai vers- és prózamondó verseny 2017.02.20.

Az iskolai vers- és prózamondó verseny győztesei a következő tanulók lettek:

5.-6. évfolyam, vers: Lipkovics Ádám (5.a),

5.-6. évfolyam, próza: Varga Dorottya (5.b),

7.-8. évfolyam, vers: Víg Csongor (8.b),

7.-8. évfolyam, próza: Jancsurák Marcell (8.a).

Gratulálunk!


versenyek : fizika Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaverseny 2017.02.18.

A Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizikaverseny második fordulójába jutott Nyári Bíborka (9.a), Adámy Márton (9.b), Ilyés Botond (9.a), Csörgits Máté (9.a) és Csala Péter (10.b).

Gratulálunk szép teljesítményükhöz!

Felkészítő tanáraik: Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud és Simonné Tatár Zita


iskolavezetés információi 1 % - az iskolai alapítvány támogatása 2017.02.17.

Tisztelt Szülők!

 

Az elkövetkező időszakban is szeretnénk az iskolai alapítvány segítségével a diákok idegen nyelvi és informatikai képzését és az iskolai szabadidős rendezvényeket (5labdafesztivál, Kempelen-nap stb.) támogatni, a könyvtár fejlesztését segíteni, emellett a kiemelkedően teljesítő diákok munkáját Kempelen-díjjal jutalmazni.

Kérjük ezért, hogy amennyiben módjukban áll, személyesen vagy cégeiken keresztül 1%-os befizetéseikkel támogassák a Budafoki Nyolc Évfolyamos Oktatásért Alapítványt.

A kedvezményezett adószáma: 18230941-1-43

 

 

Köszönettel:

Békefi Gábor

   igazgató


versenyek : angol Kerületi angol nyelvi verseny 2017.02.15.

A kerületi angol nyelvi versenyen Kovács Vince (6.a) első, Atzél Ilona (5.a) harmadik lett.

Tanáruk Schwarckopf Ágnes tanárnő.

Gratulálunk az eredményekhez!


versenyek : matematika Arany Dániel matematika verseny, 2. forduló 2017.02.14.

Az Arany Dániel Matematika Verseny 2. fordulójából a megadott ponthatárok alapján a következő tanulók dolgozatai továbbíthatók a  versenybizottsághoz:

9. évfolyam: Csörgits Máté, Hájer Andrea, Hatvani Dóra, Németh Ágoston, Nyári Bíborka, Szerdahelyi Dalma.

10. évfolyam: Csala Bálint, Csala Péter, Plachi Dóra.

Tanáraik: Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud, Nagy Emese és Romhányi Katalin tanárnők.


versenyek : német Német OÁTV, fővárosi forduló 2017.02.14.

Gratulálunk Varga Ingrid 8.b osztályos tanulónak, aki az első fordulóban megírt dolgozata alapján a fővárosi fordulóba jutott.

Tanára Oroszi-Kuzmich Kinga tanárnő.

 


egyéb Műkorcsolya 2017.02.14.

Mezei Réka 5. b osztályos tanuló, a Nemzetközi Műkorcsolya versenyen Szlovéniában, Ljubljanában a Tivoli Cup 2017 versenyen a korosztályában nagyon szép koreográfiával 9. helyezést ért el.

Eredményéhez szívből gratulálunk!

 

 

 

versenyek : sport Röpsuli I. helyezés 2017.02.13.

A Magyar Röplabda Szövetség 2017. február 5-én rendezett Vollé! 2020-Röpsuli program versenyén Mini Leány kategóriában
I. helyezést ért el a gimnázium csapata, melynek tagjai:
Tóth Fruzsina (5.a),
Bocskay Dorottya, Kaponits Julianna, Kocsis Boglárka, Ónodi Emese, Závodi Eszter  (6.a),
Szabó Zita (7.a).


versenyek : angol Angol OÁTV, második forduló 2017.02.13.

Gratulálunk Moldicz Nórának (7.a), aki az első forduló feladatsora alapján az angol OÁTV fővárosi fordulójába jutott.

Tanára Schwarckopf Ágnes tanárnő.


versenyek : sport Birkózó Diákolimpia budapesti döntő 2017.02.13.

Zimonyi Barna 5/b osztályos tanuló a hét végén megrendezett Kötöttfogású Birkózó Diákolimpia budapesti döntőjén ezüstérmet szerzett. Eredménye alapján -a tavalyihoz hasonlóan- idén is továbbjutott az országos döntőbe.

Gratulálunk!


versenyek : sport Torna diákolimpia, budapesti döntő 2017.02.10.

A Budapesti Torna Diákolimpia döntőjében az Ács Győző tanár úr által a  szertorna edzéseken felkészített diákjaink kiváló eredményeket értek el.

A fiúk csapata az első helyen végzett. A győztes csapat tagjai: Adámy Márton (9.b), Benkó Csaba (11.b), Cseh Norbert (8.b), Csörgits Máté (9.a), Gátmezei Kornél (9.b), Kocsis Ákos (9.a), Kocsis Márk (9.a).

Az V-VI. korcsoportban a lányok csapatban a  3. helyen végeztek. Egyéniben Sándor Petra 2., Pokoly Petra 6., Szabó-Salfay Zita 11., Pokoly Panna 14. és Szabó Zita 16. lett.

 

Gratulálunk nekik!


versenyek : magyar Rendhagyó nyelvtörténeti óra (9.a) 2017.02.10.

A mai napon a 9.a osztályosok az ELTE Bölcsészettudományi Karáról fogadhattak vendéget. Dr. Szentgyörgyi Rudolf nyelvész, az  ómagyar kor kutatója a Tihanyi apátság alapítóleveléről tartott előadást a diákoknak a legújabb kutatási eredményeinek a tükrében.

A programot Cselényi Péter tanár úr szervezte.


versenyek : történelem Horváth Mihály középiskolai történelemverseny 2017.02.09.

Gratulálunk Radnóti Dórának (11.a), aki az első két fordulóban megírt dolgozatai alapján a Horváth Mihály középiskolai történelemverseny döntőjébe jutott. Témája: Nők, gyermekek, család az ókori Hellászban és az ókori Rómában.

Tanára Pósch László tanár úr.


versenyek : informatika PENdroid 2017 2017.02.08.

Gratulálunk a Csala Bálint, Csala Péter (10.b), Glávits Balázs (11.a), Pál Viktor (11.b) összeállítású csapatnak, amely a középiskolásoknak rendezett PENdroid mobilalkalmazás fejlesztő verseny Nagykanizsán rendezett országos fordulójában a 10. helyezést érte el!


versenyek : informatika Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2017.02.08.

Az idei tanévben három 9.b osztályos tanuló képviselte iskolánkat a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyen. A Kolozsvári Márton, Papp Márton, Tersztenyák Balázs felállású csapat a megmérettetés regionális fordulójában holtversenyben a 17-20. helyen végzett.

 

Teljesítményükhöz szívből gratulálunk!


versenyek : informatika Informatika OKTV programozói kategória 2017.02.06.

Gratulálunk Kálmán Vincének (11.a), aki az informatika OKTV programozói kategóriájában a második fordulóból bejutott az országos döntőbe. A döntőben a legjobb 50 tanuló folytathatja a versenyzést.

 

Tanára Békefi Gábor tanár úr.


versenyek : sport Úszó Budapesti Diákolimpia 2017.02.06.

Az úszó Budapesti Diákolimpia vasárnap, a BVSC Uszodában került megrendezésre. A kempelenes diákok remek időkkel képviselték az iskolánkat, ezért minden indulónak gratulálunk!

 

Az eredmények úszásnemenként, korcsoportokra bontva olvashatóak:

Gyorsúszás

- III.korcsoport: Molnár Klaudia (6.a) - 12. helyezés
- IV. korcsoport: Oláh Kinga (9.a) - 4. helyezés, Skrabák Boglárka (7.a) 7. helyezés

- V. korcsoport: Hatvani Dóra (9.b) - 4. helyezés

Mellúszás

- III. korcsoport: Rátkai Viktória (6.a) - 3. helyezés

- IV. korcsoport: Skrabák Boglárka (7.a) - 4. helyezés

- V. korcsoport: Hatvani Dóra (9.b) - 3. helyezés

Hátúszás
- III. korcsoport: Molnár Klaudia (6.a) - 4. helyezés, Janurik Lili (9.a) - 6. helyezés

Váltó
- IV. korcsoport: Glávits Anna (8.a), Oláh Kinga (9.a), Pénzes Vanda (7.a), Skrabák Boglárka (7.a) - 2. helyezés


egyéb Teleki Pál Földtan-Földrajz Országos Verseny kerületi fordulója 2017.01.29.

Reif Márton 8. b osztályos tanuló a Teleki Pál Földtan-Földrajz Országos Verseny kerületi fordulóján I. helyezést ért és  továbbjutott a fővárosi fordulóba. Eredményéhez szívből gartulálunk!

Versenyfelkészítő tanára: Vaskor Gabriella, szaktanára: Juhász Gergely.


rendezvények : iskolai rendezvények Szalagavató műsor film 2017.01.27.

Tisztelt Szülők!
Elkészült a Szalagavató műsorról készült teljes felvétel, melyet ezen a linken keresztül nézhetnek meg:
https://www.youtube.com/watch?v=rH2KhmNQFFk

A pillanatok kellemes felevenítését!

Hódos Hunor és Dani András


versenyek : német Német OÁTV, első forduló 2017.01.26.

Az Országos Német Tanulmányi Verseny első fordulójából a megadott ponthatár alapján a nyolcadik évfolyamról Varga Ingrid és Varga Zsófia, a hetedik évfolyamról Dudás Levente és Harkai Bíborka dolgozatát lehetett továbbítani.

Tanáraik: Tolner-Pozsonyi Gabriella és Bakó Tünde tanárnők.

 

Gratulálunk!

 


versenyek : matematika Bolyai Matematika Csapatverseny, 9-12. évfolyam 2017.01.18.

A Bolyai Matematika Csapatverseny budai körzeti fordulóján a 9.a osztály csapata (Nyári Bíborka; Szerdahelyi Dalma; Szilágyi Emese és Németh Ágoston; felkészítő tanár: Nagy Emese) 3. helyezést, a 10.a osztály csapata (Bakos Dorottya; Gombos Laura; Kulcsár Panka és Plachi Dóra; felkészítő tanár: Romhányi Katalin) 3. helyezést, valamint a 10.b osztály csapata ( Csala Bálint; Csala Péter; Kovács Levente és Varga Hanga; felkészítő tanárok: Csébics Anikó és Romhányi Katalin) 6. helyezést értek el. Gratulálunk!


versenyek : történelem Horváth Mihály középiskolai történelemverseny 2017.01.10.

Az első fordulóban megírt dolgozata alapján Radnóti Dóra (11.a) a Horváth Mihály középiskolai történelemverseny második fordulójába jutott.

Tanára Pósch László tanár úr.

Gratulálunk a szép eredményhez!


versenyek : matematika Arany Dániel matematika verseny, 2. forduló 2017.01.10.

Az Arany Dániel matematika verseny 2. fordulójába  a következő tanulók jutottak be:

9. évfolyam: Csörgits Máté, Gajdos Levente, Hájer Andrea, Hatvani Dóra, Németh Ágoston, Nyári Bíborka és Szerdahelyi Dalma.

10. évfolyam: Csala Bálint, Csala Péter és Plachi Dóra.

 

Tanáraik:Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud, Nagy Emese és Romhányi Katalin tanárnők.

 

Gratulálunk a  szép eredményekhez!

 

 

 

 


versenyek : matematika Kockakobak országos döntő 2017.01.09.

A Kockakobak matematika verseny országos döntőjében diákjaink nagyon jól szerepeltek, ezért iskolánk újra különdíjban részesült. Eredményeink:

4. hely: Pick Leonárd (5.a)

5. hely: Csörgits Máté (9.a)

6. hely: Rábai Gellért (5.a)

           Szilágyi Emese (9.a)

12. hely:Jancsurák Marcell (8.a)

15. hely:Tasnádi-Tulogdi Zsófia (8.b)

Tanáraik: Csébics Anikó, Rakota Ilona és Nagy Emese

Gratulálunk!


versenyek : biológia Biológia OKTV első forduló 2017.01.06.

A biológia OKTV első fordulójából az I. kategóriában Benkó Csaba, a II. kategóriában Marczell Ágota és Kontor Márton jutott tovább a második fordulóba.

Tanáraik: Vaskor Gabriella tanárnő és Juhász Gergely tanár úr.

Gratulálunk a szép teljesítményhez, és sok sikert kívánunk a következő fordulóban való szerepléshez!


versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Verseny, országos döntő (5.-8. évfolyam) 2016.12.11.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjében iskolánk két csapata is szépen szerepelt.

 

A 7. évfolyamosok gimnáziumi kategóriájában az Árkosi Ivett, Kis Veronika, Páhán Anita, Skrabák Boglárka alkotta csapat

az 1. helyen végzett.

felkészítő tanáruk: Bakó Tünde

 

A 8. évfolyamosok gimnáziumi kategóriájában a Bartos Sára, Glávits Anna, Jancsurák Marcell, Lengyel Barnabás alkotta

csapat pedig a 21. helyen végzett.

felkészítő tanáruk: Felföldiné Székely Dóra

 

Mindannyiuknak gratulálunk!


versenyek : informatika OKTV, informatika II.(programozói) kategória 2016.12.06.

Gratulálunk Kálmán Vincének (11.a), aki az informatika OKTV programozói kategóriájában a második fordulóba jutott.

Tanára Békefi Gábor tanár úr.


versenyek : magyar OKTV, magyar nyelv 2016.12.06.

Gratulálunk Gubicza Mírának (11.b), aki a nyelvtan OKTV második fordulójába jutott.

Felkészítő tanára Asboltné Czapári Beáta.


versenyek Bolyai Matematika Csapatverseny 2016.10.27.

A Bolyai Matematika Csapatverseny területi fordulóján díjazott csapataink:

 

5. évfolyam

1. helyezett: Szaniszló Blanka, Zimonyi Barna, Kovács Márton, Palotás Levente

6. helyezett: Pachmann Balázs, Rábai Gellért, Pick Leonárd, Szabó Zalán

 

6. évfolyam

1. helyezett: Ányos Eszter, Dudás Zsófi, Jáky Lili, Rédei Viki

5. helyezett: Máthé Kristóf, Légrádi Kristóf, Légrádi Gergely, Ajtay Dániel

 

7. évfolyam

1. helyezett: Árkosi Ivette, Benedek Zoltán, Sipos Zsombor

2. helyezett: Kun Milán, Győri Mikes, Tóth Áron, Nyári Zaránd

4. helyezett: Páhán Anita, Skrabák Boglárka, Kis Veronika, Gombos Gergely

5. helyezett: Rózsa Ákos, Liziczay Bence, Horváth Ákos, Sziva Márton

 

8. évfolyam

1. helyezett: Bárány Bálint, Diószegi Ádám, Gömörei Márton J., Kereszthury Péter

2. helyezett: Tátos Vencel, Lengyel Barnabás, Szász Benjámin, Jancsurák Marcell

4. helyezett: Tasnádi-Tulogdi Zsófia, Csizmadia Luca, Gyugos Fanni, Varga Ingrid

 

Minden évfolyamon az első helyezett az országos döntőbe jutott.

 

Tanáraik: Csébics Anikó, Horváth Eszter, Nagy Emese, Rakota Ilona,Tolnai Judit.

 

A tanári fődíjat Horváth Eszter tanárnő kapta.

 

Gratulálunk!

 

 

 

 


egyéb Logikairejtvény-fejtő Világbajnokság 2016.10.24.

Németh Ágoston (9.a) a Szlovákiában rendezett Logikairejtvény-fejtő Világbajnokságon a Junior csapattal első helyezést szerzett.


iskolavezetés információi HVG- A 100 legjobb gimnázium és szakgimnázium 2016.10.12.

Megjelent a HVG idei kiadványa a 100 legjobb hazai középiskoláról. A 2015-ös kompetenciaeredmények, érettségi eredmények és felvételi eredmények alapján összeállított rangsorban iskolánk a 17. lett!