Kempelen Farkas Gimnázium (OM: 035257)

Kiemelt híreink

versenyek : matematika Matematika OKTV 2017.12.15.

Gratulálunk Csala Bálintnak (11.b) és Pál Viktornak (12.a), mindkettőjük bejutott a matematika OKTV második fordulójába!

 

Tanáraik: Romhányi Katalin, Csébics Anikó és Bakosné Novák Andrea tanárnők.

 

Gratulálunk a kiváló eredményhez!


egyéb Angol kerületi szépkiejtési verseny 2017.12.14.

Az angol kerületi szépkiejtési versenyen 7-8. évfolyamon Németh Veronika (7a) első helyezést, Kiss Veronika (8a) második helyezést ért el.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

Tanáraik: Igaz Ágnes, Felföldiné Székely Dóra

 


versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntő 2017.12.11.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjében iskolánk két csapata is kimagasló eredményt ért el.

Az 5.b. osztály csapata (Zagarics Lili, Feinek Fruzsina, Sebestyén Sára, Ludányi Zsófia)  a 14. helyet szerezte meg.

A 8.a osztály csapata (Kis Veronika, Németh Borbála, Páhán Anita, Skrabák Boglárka) pedig az előkelő 1. helyen végzett. Ők így már háromszoros országos bajnokok.

 

Felkészítő tanáraik: Bakó Tünde és Miernik Beáta

 

Gratulálunk a fantasztikus eredményekhez.

 


egyéb Hetedhét országban jártunk! - projektmunka 2017.12.11.

December 15-én (pénteken) a Hetedhét országban jártunk című projektmunka 1. alkalma kerül megrendezésre, mely a külföldön töltött cserediákság pozitívumait és negatívumait helyezi középpontba. 


versenyek : sport Karate 2017.12.11.

Malinák Áron 5.a. osztályos tanuló a hétvégén megrendezett Gankaku-Óbuda Kupa Goju-kai Karate Bajnokságon fiú kumite versenyszámban II. helyezést ért el.


versenyek : sport Szabadfogású birkózás 2017.12.11.

Zimonyi Barna 6/b osztályos tanuló a hét végén megrendezett Szabadfogású Birkózó Országos Csapatbajnokságon a Vasas SC csapatával a 4. helyen végzett.




gazdasági információk Ebédbefizetés - 2018. január 2017.12.08.

2017. DECEMBER 11-én (HÉTFŐN) 7:30-13:30 –IG

 

Befizetés: 2018. január 1 - 31. közötti időszakra (21 napra)

 

Pótbefizetés: DECEMBER 18-án (HÉTFŐN) 7:30-13:30 óráig

 

Normatív kedvezmény igénybevételéhez: 
Kérem az iskolai honlapról letölthető „NYILATKOZAT”-ot kitölteni .

(A gimnázium felsőbb évfolyamára járó tanulók esetén is kitöltendő. Testvérek esetén külön-külön lapot kérnék.)

 

étkezési típus

támogatás

2016.évi áron

21 napra

EBÉD

0%

428 Ft

8.990 Ft

50%

214 Ft

4.495 Ft

HÁROMSZORI

0%

624 Ft

13.105 Ft

50%

312 Ft

6.550 Ft

 

Fizetési módok:

 

- készpénzzel (iskolában 730-13:30-ig; 16-18 óra között hétfőn a Városházán)

 

- csoportos beszedési megbízással (inkasszó)

 

- WEB-es fizetéssel online*(lásd. budafokteteny.hu E-FIZETÉS fülön)

 

Téli tanítási szünet: 2018. január 1-2.


iskolavezetés információi Határidő - jelentkezés a kisfelvételi írásbeli vizsgára 2017.12.07.

Tájékoztatjuk a negyedik osztályos diákok szüleit, hogy az írásbeli vizsgára az Oktatási Hivatal honlapjáról letölthető "Tanulói jelentkezési lap" benyújtásával lehet jelentkezni.

 

A kitöltött nyomtatványt a titkárságon 2017. december 8-áig lehet leadni.

 

Békefi Gábor igazgató


versenyek : informatika Ericsson Programozó Bajnokság 2017 2017.12.07.

Gratulálunk Csala Bálintnak és Csala Péternek (11.B), akik csapatukkal részt vehettek az idei Ericsson Programozó Bajnokság döntőjében, és megszerezték a legjobb középiskolás csapat különdíját!


versenyek : informatika OKTV - Informatika II. 2017.12.07.

Az OKTV Informatika II. (programozás) kategóriában Csala Bálint és Csala Péter (11.B) is bejutott a verseny második fordulójába. Gratulálunk!

 

Tanáruk: Olejnik Árpád


versenyek : sport Szinkronúszás 2017.12.06.
Farkas Júlia 6/b. és Jáky Lili 7/b. osztályos tanulók a Budafóka Sportegyesület csapatának tagjaként a dec.1-2-án megrendezett V. Aquatic kupa szinkronúszó versenyen kategóriájukban 1. helyezést értek el.
Erdeményükhöz gratulálunk!
 

versenyek : német Német szépkiejtési verseny 2017.12.05.

A kerületi német szépkiejtési versenyen az alábbi eredmények születtek:

Oszlánszky Lili (6.b) - 1. helyezett

Máthé Kristóf (7.b) - 3. helyezett

Kalkopulosz Eszter (10.b) - 1. helyezett

 

Gratulálunk nekik!

Tanáraik: Sisak Andrásné, Oroszi-Kuzmich Kinga és Lauthné Url Csilla tanárnők.


versenyek : történelem BKV közlekedéstörténeti verseny 2017.12.04.

A BKV közlekedéstörténeti versenyének budapesti döntőjén Kajári Lilian, Kis Veronika és Páhán Anita második helyezést ért el.


versenyek : sport Úszás 2017.12.04.

Molnár Dóra (5.a) a hétvégén Székesfehérváron a 8-11. korosztályos úszóversenyen 1 aranyérmet szerzett egyéni számában, váltóban 1 ezüstérmet.

 


iskolavezetés információi Szalagavató 2017.12.04.

Iskolánk végzőseinek szalagavató bálját 2017. december 2-án tartottuk a Klauzál Gábor Budafok-Tétény Művelődési Központban.

Reméljük, hogy a résztvevők mindannyian jól érezték magukat a színvonlas műsorral egybekötött bálon.


egyéb Ezüstérem az osztrák judo utánpótlásverseny 2017.12.04.

Igaz Laura (7.a) második helyen végzett az Osztrák Judoszövetség által kiírt nemzetközi U14-es judoversenyen.


versenyek : német Német OKTV 2017.12.01.

A német OKTV első fordulójából a megadott ponthatár alapján Gubicza Míra (12.b), Dila Sarolta (11.b) és Bálint Bianka (11.b) dolgozatát lehetett a versenybizottsághoz továbbítani.

 

Gratulálunk nekik!

 

Tanáraik: Lauthné Url Csilla és Sisak Andrásné tanárnők.

 

 


versenyek : biológia Biológia OKTV, II. kategória 2017.12.01.

A biológia OKTV II. kategóriájában is kiemelkedő eredmények születtek. A megadott ponthatár alapján egy kivétellel minden 12. évfolyamos versenyzőnk elérte a beküldéshez szükséges ponthatárt.

 

Gratulálunk Benkó Csabának, Gátmezei Zoltánnak, Gubicza Mírának, Kovács Beatrixnak, Lőrincz Katának, Ludányi Kristófnak, Nikitscher Petrának, Nyisztor Virágnak, Oláh Rékának, Pokoly Petrának, Radnóti Dórának, Szabó Rékának, Szabó Zitának, Szeiler Zsófiának, Tasi Csengének és Török Eszternek!

 

Tanáruk Juhász Gergely tanár úr.

 

 


versenyek : biológia Biológia OKTV, I. kategória 2017.12.01.

A biológia OKTV (I. kategóra) első fordulójából a megadott ponthatár alapján minden versenyzőnk (!!!) dolgozatát továbbítani lehetett a versenybizottsághoz.

 

A szép eredményt elért 11. évfolyamos tanulók: Hizsnyai Julianna, Kállay Ágota, Kisbenedek Anna, Kovács Dalma Sára, Kovács Gergely Ágoston, Magyar Imola, Marczell Réka Anna, Simó Lili, Sipos Luca, Tárnok Márton és Tarr Norbert Ákos.

 

Tanáruk Juhász Gergely tanár úr.


egyéb Angol kerületi verseny 2017.11.29.

Az angol kerületi versenyen első helyezést ért el Németh Borbála a 8.a osztályból. Gratulálunk a szép eredményhez.

Tanárai: Schwarckopf Ágnes, Igaz Ágnes


versenyek : sport Szabadfogású birkózás 2017.11.29.

Zimonyi Barna 6/b osztályos tanuló a hét végén megrendezett szabadfogású birkózó Budapest Csapatbajnokságon a Vasas SC csapatának tagjaként bronzérmet szerzett.


versenyek : sport Úszás - Fókaolimpia 2017.11.27.

Vajda Laura (5a) a nov. 18-án megrendezett Fókaolimpia úszóverseny 2006-os korosztályában 50m-es hátúszásban ezüstérmet, 50m-es gyorsúszásban előbb negyedik helyezést, majd a 2004-2006-os korcsoportban a 4*50m-es gyorsváltó tagjaként bronzérmet szerzett.


versenyek : sport Úszás 2017.11.27.

Molnár Dóra 5.a osztályos tanuló a hétvégén Baján a XV. Nemzetközi Halászlé kupa úszóversenyen korosztályában 4 ezüstérmet szerzett egyéni számaiban, váltóban 1 bronzérmet.


iskolavezetés információi Nyílt nap 2017.11.24.

Kedves Szülők!

 

Sok szeretettel várjuk a negyedik osztályos diákokat és szüleiket az idei nyílt napunkra.

A bemutatóórákkal egybekötött program 2017. november 29-én, szerdán 9 órától 12 óráig tart.

 

A nyílt nap szervezésével kapcsolatban itt olvashatnak fontos információkat.

 

Nagyon fontos, hogy az írásbeli felvételire való jelentkezés határideje 2017. december 8.

 

Békefi Gábor

igazgató


versenyek : magyar Kerületi helyesírási verseny 2017.11.23.

Gratulálunk Skrabák Virágnak (6.a), aki idén is megnyerte korosztályában a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny kerületi fordulóját!

Tanára Szabóné Moncz Éva.


versenyek : történelem Közlekedéstörténeti verseny, döntő 2017.11.23.

Gratulálunk a Kajári Lilian , Kis Veronika és Páhán Anita összeállítású csapatnak, akik idén is bejutottak a BKV által meghirdetett közlekedéstörténeti verseny döntőjébe.

Tanáruk dr. Szász Erzsébet tanárnő.


egyéb Bendegúz Tudásbajnokság - A világ legjei 2017.11.23.

Bednarik Bianka 6. b osztályos tanuló a Bendegúz Tudásbajnokság első fordulójának, A világ legjei c. Extra játéknak a nyertese lett.

Eredményéhez gratulálunk!


versenyek : sport Úszóverseny 2017.11.22.

A 2017. november 18-án megrendezett Fókaolimpia úszóversenyen saját korosztályában

Skrabák Boglárka 100 m gyorsúszásban és 100 m vegyes úszásban is aranyérmet szerzett, 

Skrabák Virág 50 m mellúszásban és 50 m hátúszásban is ezüstérmet szezett.


versenyek : magyar Magyar nyelv OKTV, első forduló 2017.11.22.

A magyar nyelv OKTV első fordulójából Ludányi Kristóf (12.a), Gombos Laura és Dila Sarolta (11.b) dolgozatát lehetett a versenybizottsághoz továbbítani.

Tanáraik: Törökné Vermes Judit, Cselényi Péter, Asboltné Czapári Beáta és Görög Zsófia.

 

Gratulálunk!


versenyek : magyar Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 2017.11.21.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi fordulójának eredményei:

 

5. évfolyam

 

1. hely döntős : Zagarics Lili, Feinek Fruzsina, Sebestyén Sára, Ludányi Zsófia

3. hely: Kovács Artúr, Németh Hanna, Szikora Zorán, Szántó Levente

5. hely: Schadl Dóra, Ferencz Dominika, Varga Szonja, Benedek- Fazakas Beatrix

16. hely: Felföldi Anna, Uhlár Fanni, Bocskay Zsófia, Ludányi Orsolya

34. hely: Kovács-Tuba Kristóf, Horváth Zsombor, Magyarosi András, Magyar Ábel

77. hely: Széll Anna, Fekete P. Andrea, Boros Noémi, Csuti Szilvia

 

Tanáraik: Asboltné Czapári Beáta és Miernik Beáta

 

6. évfolyam

 

3. hely: Bende Barnabás, Polgár Eszter, Siristye Léna, Skrabák Virág

11. hely: Szabó-Schermann Frida, Kovács Márton, Szaniszló Blanka, Pigniczki Veronika Emese

28. hely: Berec Bettina, Kozári Enikő, Börzsönyi Emma, Tóth Fruzsina

30. hely: Atzél Ilona Eszter, Balogh Borbála, Okolitsny-Soós Mirtill, Csatári Lívia

60. hely: Lipkovics Ádám, Pachmann Balázs, Pick Leonárd Ádám, Rábai Gellért

64. hely: Bednarik Bianka, Bokros Anna, Bedőcs Anna, Horváth Kinga

65. hely: Oszlánszky Lili Luca, Papp Luca Anna, Farkas Júlia, Hódi Flóra

 

Tanáraik: Felföldiné Székely Dóra és Szabóné Moncz Éva

 

7. évfolyam

 

11. hely: Érsek Georgina, Molnár Klaudia, Lapos Nóra, Juhász Janka

13. hely: Ónodi Emese, Igaz Laura, Németh Veronika Anna, Kocsis Boglárka

18. hely: Kálny Barbara, Reif Zsuzsanna, Miklós Dorka, Bodor Zsuzsanna

 

Tanáraik: Bakó Tünde és Törökné Vermes Judit

 

8. évfolyam

 

1. hely döntős: Skrabák Boglárka, Németh Borbála, Kis Veronika, Páhán Anita Dalma

11. hely: Sziva Márton, Vári Anna, Szalai Botond, Börzsönyi Réka

17. hely: Árkosi Ivett, Moldicz Nóra, Dulin Dorka, Takács Anna

19. hely: Harkai Bíborka, Baranyi Henriett, Dila Csongor, Török Zoltán

19. hely: Balog Eszter, Galaskó Petra, Kovács Lili, Vári Diána

 

 

Tanáraik: Bakó Tünde és Cselényi Péter

 

Gratulálunk!


versenyek : informatika E-hód verseny eredményei 2017.11.21.

A november 13-17-e között megrendezett E-hód nemzetközi informatikai és számítógép-készség verseny magyarországi fordulójában 164 iskola és több mint 21 ezer diák indul öt korcsoportban. Iskolánk 6. és 12. évfolyamos diákjai vettek részt a versenyben, a következő eredményekkel:

 

Benjamin kategória (5-6. osztály), 5703 induló:

1. Szabó Erik Zalán, 6.a

4. Börzsönyi Emma, 6.a

5. Balogh Borbála, 6.a

 

7. Atzél Ilona Eszter, 6.a

7. Kozári Enikő, 6.a

7. Molnár Hunor, 6.a

7. Paréj Márk, 6.b

7. Zimonyi Barna, 6.b

9. Horváth Kinga, 6.b

9. Kózel Barna Kristóf, 6.a

 

Senior kategória (11-12. osztály), 2027 versenyző:

4. Varga Bonifác Péter, 12.a

8. Török Eszter, 12.a

8. Zsidákovits Ferenc, 12.b

10. Kapitány Angéla, 12.b

 

10. Odegnál Bettina Fanni, 12.a

 

 

Gratulálunk a sikeres szerepléshez!


versenyek : matematika Matematika OKTV, első forduló 2017.11.21.

A matematika OKTV (II. kategória) első fordulójából a megadott ponthatárok alapján a következő tanulók dolgozatait lehetett továbbítani a versenybizottsághoz: Csala Bálint, Csala Péter (11.b), Pál Viktor, Surján Anett (12.a).

 

Tanáraik: Csébics Anikó és Romhányi Katalin tanárnők.

 

Gratulálunk a szép eredményekhez!


versenyek : angol Angol OKTV, első forduló 2017.11.20.

Az angol OKTV első fordulójából a megadott ponthatár alapján a következő tanulók dolgozatait lehetett továbbítani a versenybizottsághoz: Szél Fruzsina, Janurik Flóra, Dila Sarolta, Hőnyi Panna, Hajdú Ádám, Kállay Ágota, Török Márton, Nguyen Nancy, Torma Borbála, Rózsa Renáta, Benczik Szonja.

 

Tanáraik: Igaz Ágnes, Lindmayerné Rabi Márta, Mezei Fruzsina, Szabó Katalin.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

 

 


versenyek : sport Charousek Rezső sakk emlékverseny 2017.11.19.

Ónodi Tamás (5.a) második helyezést ért el a Budafok-Tétény Budapest XXII. kerületi Önkormányzata és a Nagytétényi Polgári Kör szervezésében november 18-án rendezett Charousek Rezső sakk emlékversenyen.

Ónodi Emese (7.a) ugyanezen a versenyen a legeredményesebb női versenyző kupáját kapta meg.


versenyek : matematika Bolyai Matematika Csapatverseny 2017.11.18.

A Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjében 7. helyezést ért el:

          Páhán Anita

          Skrabák Boglárka

          Benedek Zoltán

          Gombos Gergely

 

Tanáruk: dr. Horváth Eszter

 

Gratulálunk!

 


versenyek : sport A kerületi úszóverseny eredményei 2017.11.17.

A kerületi úszóverseny eredményei:

III. korcsoport

- 100 méteres gyorsúszás - "A" kategória: Molnár Dóra (5.a) - 1. helyezés
                                                                         Horváth Zsombor (5.a) - 2. helyezés
- 100 méteres gyorsúszás - "B" kategória: Farkas Júlia (6.b) - 3. helyezés
                                                                         Tóth Fruzsina (6.a) - 4. helyezés
                                                                         Pálinkás Lili (6.a) - 5. helyezés
                                                                         Rakusz Hanna Rezeda (5.a) - 6. helyezés
                                                                         Zimonyi Barna (6.b) - 3. helyezés
                                                                         Kapuvári Márton (6.b) - 5. helyezés

- 100 méteres hátúszás - "A" kategória: Molnár Dóra (5.a) - 1. helyezés
- 100 méteres hátúszás - "B" kategória: Tóth Fruzsina (6.a) - 2. helyezés
                                                                      Ludányi Zsófi (5.b) - 5. helyezés
                                                                      Rábai Gellért (6.a) - 5. helyezés

- 50 méteres mellúszás - "A" kategória: Horváth Zsombor (5.a) - 1. helyezés
- 50 méteres mellúszás - "B" kategória: Ludányi Zsófi (5.b) - 1. helyezés
                                                                     Pálinkás Lili (6.a) - 4. helyezés
                                                                    Skrabák Virág (6.a) - 5. helyezés

- 4x50 méteres gyorsváltó, lányok: Farkas Júlia (6.b), Pálinkás Lili (6.a), Skrabák Virág (6.a), Tóth Fruzsina (6.a) - 1. helyezés

IV. korcsoport

- 100 méteres gyorsúszás - "A" kategória: Győri Mikes (8.a) - 1. helyezés
- 100 méteres gyorsúszás - "B" kategória: Molnár Klaudia (7.a) - 2. helyezés
                                                                         Skrabák Boglárka (8.a) - 3. helyezés
                                                                         Pénzes Vanda (8.a) - 5. helyezés
                                                                         Török Zoltán (8.b) - 5. helyezés

- 100 méteres hátúszás - "B" kategória: Molnár Klaudia (7.a) - 1. helyezés
                                                                     Galaskó Petra (8.a) - 6. helyezés

- 100 méteres mellúszás - "A" kategória: Győri Mikes (8.a) - 1. helyezés
- 100 méteres mellúszás - "B" kategória: Skrabák Boglárka (8.a) - 2. helyezés
                                                                       Rátkai Viktória (7.a) - 3. helyezés

- 4x50 méteres gyorsváltó, lányok: Molnár Klaudia (7.a), Pénzes Vanda (8.a), Rátkai Viktória (7.a), Skrabák Boglárka (8.a) - 1. helyezés

V. korcsoport

- 100 méteres gyorsúszás - "B" kategória: Jancsurák Marcell (9.a) - 2. helyezés 
- 100 méteres mellúszás - "B" kategória: Jancsurák Marcell (9.a) - 4. helyezés  



Gratulálunk!


iskolavezetés információi Ablak a világra 2017.11.15.

Az "Ablak a világra" rendezvény 2017. november 14-én, kedden kerüt megrendezésre. Az idei vendégek listája az alábbi meghívón olvasható.

Ugyanezen a napon került megrendezésre a diákparlament is.


versenyek : informatika Informatika OKTV (programozás, első forduló) 2017.11.15.

 

Az informatika OKTV programozás kategóriájából a következő tanulók dolgozatait lehetett továbbítani az első forduló után a versenybizottsághoz:  Csala Péter, Csala Bálint (11.b), Kálmán Vince, Glávits Balázs (12.a).

Tanáraik: Békefi Gábor és Olejnik Árpád.

Gratulálunk nekik!


iskolavezetés információi Ady/Petőfi előadás 2017.11.15.

Az "Ablak a világra" rendezvényünk keretén belül a 8.a és a 11. évfolyam diákjai a Nézőművészeti kft. színházi társulat Ady/Petőfi című előadását nézhették meg iskolánkban.


versenyek : sport Úszás 2017.11.13.

Molnár Dóra 5.a osztályos tanuló 2017. november 11-én az ausztriai 17. Nemzetközi Simmeringer Delphincup úszóversenyen korosztályában 2 arany és 1 bronzérmet szerzett egyéni számaiban, váltóban további 2 aranyérmet.


versenyek : sport Nemzetközi judoverseny Galántán 2017.11.13.

Igaz Laura (7.a) első helyen végzett a szlovákiai Galántán rendezett judoversenyen. Gratulálunk!


versenyek : sport Karate 2017.11.13.

A hétvégén  megrendezésre került  A.J.K.A. Osrszágos Shotokan Karate Bajnokságon  Gyarmati Fanni (7.a) korosztályában (13-14 éves lány ) egyéni KATA-ban I. helyezett lett.

 


versenyek : fizika Náboj Nemzetközi Fizika Csapatverseny 2017.11.08.

Első alkalommal vettünk részt a Náboj Nemzetközi Fizika Csapatversenyen, ahol senior kategóriában országosan a 13. helyet  értük el.

A csapat tagjai Kapitány Adrienn 12.b, Pál Viktor 12.b, Petró Péter 12.a, Csala Bálint 11.b és Csala Péter 11.b osztályos tanulók voltak.

A junior kategóriában országosan a 8. helyet szereztük meg.

A csapatot alkották Adámy Márton 10.b, Csörgits Máté 10.a, Farkas Bence 10.b, Bárány Bálint 9.a és Kereszthury Péter 9.a osztályos tanulók.

Gratulálunk!

Tanáraik: Bakosné Novák Andrea, Csébics Anikó, Dezamicsné Babich Gertrud és Simonné Tatár Zita

 


iskolavezetés információi Felvételi tájékoztató a negyedikes diákok szülei részére 2017.11.08.

Sok szeretettel várjuk a negyedik osztályos diákok szüleit 2017. november 13-án, hétfőn a gimnázium épületében 18 órakor kezdődő felvételi tájékoztatóra. A megbeszélésen részletes tájékoztatást adunk nyolc évfolyamos gimnáziumunk programjáról, a felvételi eljárás folyamatáról, az ezzel kapcsolatos fontos határidőkről, szülői feladatokról. A bemutatóórákkal egybekötött nyílt napunk 2017. november 29-én, szerdán 9 órától lesz.

Békefi Gábor igazgató


versenyek : sport Sakkverseny 2017.11.07.

Ónodi Tamás 5.a osztályos tanuló az őszi szünetben Szombathelyen megrendezésre került 7 fordulós (4 napos) Magyar Nemzeti Gyermek Sakk Csapatbajnokságon csapatával 7. helyezést ért el.


egyéb Stiga mini asztalitenisz kupa 2017.10.26.

Paréj Márk 6. B osztályos tanuló a 2017. október 22-én megrendezésre került Stiga mini asztalitenisz kupán kategóriájában első helyezést ért el.

 


versenyek : matematika Bolyai Matematika Csapatverseny 2017.10.25.

A Bolyai Matematika Csapatverseny területi fordulóján az alábbi eredmények születtek:

 

8. évfolyam:

          1. helyezett (országos döntőbe jutott): Páhán Anita, Skrabák Boglárka,Benedek Zoltán, Gombos Gergely

          2. helyezett: Győri Mikes, Kun Milán, Nyári Zaránd, Tóth Áron

          3. helyezett: Horváth Ákos, Liziczay Bence, Rózza Ákos, Sziva Márton

          6. helyezett: Árkosi Ivett, Kis Veronika, Sipos Zsombor

          tanáruk: Horváth Eszter

 

7. évfolyam:

          3. helyezett: Érsek Georgina, Molnár Klaudia, Pudner Anna, Tarr Csilla

          4. helyezett: Gyarmati Fanni, Závodi Eszter, Rátkai Viktória, Sztanek Szilvia

          5. helyezett: Szabó Adél, Lapos Nóra, Juhász Janka, Bimbó Balázs

          tanáruk: Nagy Emese

 

6. évfolyam:

          2. helyezett: Rábai Gellért, Pick Leonárd, Bende Barnabás, Farkas Botond

          tanáraik: Nagy Emese, Rakota Ilona

 

5. évfolyam:

          2. helyezett: Ludányi Zsófia, Sebestyén Sára, Tímár Anna, Fejnek Fruzsina

          tanáruk: Nagy Emese

 

Gratulálunk!

 

 


rendezvények : sport Műkorcsolya 2017.10.24.

Mezei Réka 6.b osztályos tanuló a hétvégén megrendezésre került Nemzetközi Hallowen kupán korosztályában a 7. helyezést érte el. Eredményéhez gartulálunk!


versenyek : sport Úszás 2017.10.18.

Molnár Dóra (5.a) osztályos tanuló a hétvégén Százhalombattán megrendezett VII. Matrica Kupa úszóversenyen korosztályában 2 aranyérmet, 1 ezüstérmet és 1 bronzérmet szerzett egyéni számaiban.


versenyek : történelem Gasztronómia-turizmus-vendéglátás, csapatverseny 2017.10.17.

A Gasztronómia-turizmus-vendéglátás nevű, Budapest egyesítésének 144. évfordulója alkalmából meghirdetett csapatverseny második furdulójába jutott iskolánk két tizenegyedikes csapata: Bakos Dorottya, Gombos Laura, Malik Anna, Rózsa Renáta, Tóth Eszter (11.a), Béla Zsófia, Karácsony Zsuzsanna, Rompos Luca (11.b). 


versenyek : sport FUTAFOK - eredmények 2017.10.16.

Október 7-én, szombaton rendezték  a FUTAFOK kerületi futóversenyt a Camponánál. Minden résztvevőnek gratulálunk a teljesítményéhez!

A következő eredmények születtek:

5. futam:
               - 1. helyezett: Pálinkás Lili (6.a), 5. helyezett: Pénzes Júlia (6.a), 7. helyezett: Börzsönyi Emma (6.a)
               - 7. helyezett:  Horváth Zsombor (5.a)              
      

7. futam:
                - 7. helyezett: Nagy Sólyom (7.b)
8. futam:
                - 1. helyezett: Vári Diána (8.a), 3. helyezett: Galaskó Petra (8.a), 4. helyezett: Börzsönyi Réka (8.a)
                - 1. helyezett: Győri Mikes (8.a), 5. helyezett: Sipos Zsombor (8.a)
9. futam:

                - 2. helyezett: Kassai Boglárka (9.b), 3. helyezett: Feinek Henrietta (8.b), 5. helyezett: Bakos Dorottya (11.a),
                  6. helyezett: Garam Regina (9.b), 7. helyezett: Plachi Dóra (11.a)
                - 1. helyezett: Nádor Balázs (12.a), 2. helyezett: Csörgits Máté (10.a), 6. helyezett: Kocsis Ákos (10.a),
                  7. helyezett: Chrenkó Ferenc (12.b), 8. helyezett: Hódos Hunor (12.b), 9. helyezett: Dani András (12.b)
Görkori futam:
                - 2. helyezett: Takács Anna (8.a), 5. helyezett: Szabó Réka (12.a), 7. helyezett: Ludányi Zsófi (5.b)
                - 5. helyezett: Varga Levente (5.a)
Felnőtt futam:
                - 1. helyezett: Dani Áron (öregdiák)
Váltófutam:
          - korcsoport: 2003-2006, 1. helyezett: Győri Mikes (8.a), Molnár Áron (7.a), Pálinkás Lili (6.a), Pénzes Júlia (6.a)
          - korcsoport: 1999-2002, 1. helyezett: Kocsis Ákos (10.a), Kocsis Márk (10.a), Vári Anna (8.a), Vári Diána (8.a)

                                                   3. helyezett: Csörgits Máté (10.a), Harkai Bíborka (8.b), Kassai Boglárka (9.b), Rátkai Viktória (7.a)
           - felnőtt korcsoport, 1. helyezett: Lőrinczi Linda (12.b), Sólyom Kata (12.b)                                 


iskolavezetés információi A jegjobb 100 középiskola rangsora 2017.10.13.

Idén is megjelent a HVG különkiadása, melyben a 100 legjobb gimnázium rangsora olvasható. A Kempelen Farkas Gimnázium a tanárok, diákok és szülők munkájának köszönhetően az országos rangsorban 19. lett.

A rangsor központi adatbázisok alapján készül, az eredményességet a kompetenciamérések, az érettségi vizsgák és az egyetemi felvételi eredmények alapján mérik.


iskolavezetés információi A magyar gyerekvédelmi rendszer működése az online környezetben 2017.09.27.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociálpolitikáért Felelős Helyettes Államtitkársága elkészítette A magyar gyerekvédelmi rendszer működése az online környezetben történő gyermekveszélyeztetés tükrében című tájékoztató anyagot.

A tájékoztató elérhető itt:

http://hirek.nkp.hu/cikk/a-magyar-gyermekvedelmi-rendszer-mukodese-az-online-kornyezetben-torteno-gyermekveszelyeztetes-tukreben


iskolavezetés információi Évfolyamdolgozatok és projektek témái 2017.09.21.

A 9. évfolyamosok az évfolyamdolgozati témákat itt olvashatják el.

A 11. évfolyamosok a projekttémákat itt olvashatják el.

 

Segédlet az évfolyamdolgoztok elkészítéséhez Juhász Gergely tanár úr tollából.

 

Békefi Gábor

igazgató


versenyek : sport EYOF siker 2017.08.02.

2017. július 23-29. között Győr városa adott otthont az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak. A két évente megrendezésre kerülő EYOF-on 10 sportágban 130 aranyérmet osztottak ki. A 400 méteres női síkfutásban Molnár Janka 10. b osztályos tanulónk képviselhette hazánkat, ami már önmagában is hatalmas teljesítmény. 

Janka a július 27-ei döntőben a harmadik helyezést érte el, így dobogóra állhatott. Sikeréhez szívből gratulálunk!